كلاس آموزش روزنامه نگاري آن لاين

شرق: بهرام پور ،سرپرست مركز مطالعات و تحقيقات رسانه ها، اعلام كرد كه اين مركز براي برپايي كلاس هاي روزنامه نگاري آن لاين مشغول برنامه ريزي است. او گفت كه اين مركز قصد دارد تا وارد آموزش رشته هايي شود كه در خارج از اين مركز امكان آموختن آنها وجود ندارد.
جشنواره مطبوعات از آغاز تا امروز

مهر - جشنواره مطبوعات ، در حالي وارد دومين دهه برگزاري مي شود که تغييري بنيادي را در پرونده برگزاري خود جاي مي دهد ، برگزاري يازدهمين جشنواره مطبوعات توسط انجمن صنفي روزنامه نگاران ، تحولي اساسي در اين زمينه است . به همين بهانه و با در پيش بودن زمان برگزاري يازدهمين جشنواره مطبوعات ، سابقه برگزاري جشنواره مطبوعات را مرور مي کنيم .

ارسال بيش از هزار اثر به دبيرخانه جشنواره مطبوعات در حوزه شهری

بيش از هزار اثر ، به دبيرخانه جشنواره مطبوعات در حوزه شهري ارسال شده است که از اين ميان ، بيش از 200 اثر ، به دليل موضوعاتي غير مرتبط با جشنواره ، از رده خارج شده اند .

به گزارش خبرنگار فرهنگي "مهر"، در مجموع 1000 اثر مرتبط با جشنواره ، به دبيرخانه رسيده است که از کيفيت بالايي برخورداراست و بررسي اوليه آثار، توسط" کميته هاي داوري کارشناسي" انجام شده و آثار از روز گذشته ، براي بررسي نهايي به هيأت مرکزي داوري ارائه مي شوند .
آثار برتر نخستين جشنواره مطبوعات  در حوزه شهري ، 9 ارديبهشت ماه ، همزمان با سالروز آغاز به کار شوراهاي اسلامي شهر و روستا ، معرفي مي شوند .

تعريفي دوباره از اخبار

سال ها بود كه خبرنگاران بر سر يكسري ارزش، قواعد و اصول به توافق رسيده بودند كه در تعيين «ارزش خبري» به كار مي رفت؛ به عبارت ديگر به تدريج معيارهايي تعريف شد كه براساس آن خبرنگار تشخيص مي داد كه خبري ارزش انتشار دارد يا نه. كتاب جديدي كه درباره اخبار اينترنتي منتشر شده، نشان مي دهد كه اين قواعد، اصول و ارزش ها با تغيير دائمي روبه رو هستند و به تدريج «ارزش خبري» توسط «مخاطبان مشاركت كننده» تعبير و تعريف تازه پيدا مي كند. پابلو بوژكوسكي Pablo J. Boczkowski استاديار ام آي تي (موسسه فناوري ماساچوست) به عنوان جامعه شناس، تلقي و نحوه برخورد نهادهاي خبري چاپي با فناوري هاي جديد ديجيتالي (در حوزه رسانه ها) را مورد مطالعه قرار داده است. وي در كتاب خود تحت عنوان «ديجيتالي كردن اخبار: نوآوري در روزنامه هاي اينترنتي» تلاش كرده است عوامل مختلف از جمله: «فرهنگ اتاق خبر»، «فناوري هاي نو» و غيره در شكل گيري و انتشار اخبار در نيويورك تايمز، هوستون كرونيكل و نيوجرسي آن لاين را مورد بررسي دقيق قرار دهد. >>>>>>>


/ 0 نظر / 8 بازدید