روزنامه نگاران چين در 20 سال گذشته دو برابر شده اند

جام جم آنلاين: علي رغم محدوديت هاي فراواني كه در برابر روزنامه نگاران چيني وجود دارد ، تعداد آنها در بيست سال گذشته دو برابر شده است.
به گزارش يوروپين جورناليسم و به نقل از مقامات رسمي چيني در بخش آمار و اطلاعات هم اينك 700 هزار نفر در اين كشور با عنوان رسمي روزنامه نگار در حال فعاليت هستند كه از اين ميان 150 هزار نفر از آنها داراي كارت شناسايي روزنامه نگاري معتبر هستند.
بر اساس اين گزارش ، چيني هاي جوان روز به روز براي ورود به حرفه روزنامه نگاري علاقه بيشتري از خود نشان مي دهند و در اين ميان رقابت شديدي در بخش تحصيلات روزنامه نگاري ميان دانشجويان جوان در گرفته است.
اين رقابت ها سطح روزنامه نگاري در چين را نيز بسيار افزايش داده است. چنگ فانگجون قائم مقام روزنامه Changsha Evening News در استان هنان در بخش مركزي چين مي گويد:«در مجموع سطح كار روزنامه نگاران و افراد شاغل در رسانه ها ارتقا يافته است».
به گفته اين روزنامه نگار قديمي و برنده عنوان روزنامه نگاربرجسته ملي ، هم اكنون روزنامه نكاران اين كشور بهتر از گذشته با مخاطبان و خوانندگان خود ارتباط برقرار مي كنند و خواسته هاي آنها را درك مي كنند.

/ 0 نظر / 23 بازدید