انتشار 12 نشريه جديد

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، روابط عمومي معاونت امور مطبوعاتي و تبليغاتي اعلام كرد: در پنجاه و چهارمين جلسه از نهمين دوره‌ي هيات نظارت بر مطبوعات كه صبح روز دوشنبه مورخ ‌٢٩/٤/٨٣ برگزار شد با انتشار ‌٤ هفته‌نامه، ‌٥ ماهنامه و يك فصلنامه به شرح زير موافقت شد:<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

- هفته نامه‌ي «مرغ سحر» به صاحب امتيازي و مدير مسوولي محمد سميزاري

- هفته نامه‌ي «آزادي انديشه» به صاحب امتيازي و مدير مسوولي بهنام آزادي

- هفته نامه‌ي «مفيد» به صاحب امتيازي و مدير مسوولي محمد ميرزايي

- هفته نامه‌ي «صبح خاوران» به صاحب امتيازي و مدير مسوولي سيد يحيي عظيمي

- دوهفته نامه‌ي « راه ميرزا» به صاحب امتيازي و مدير مسوولي سيدمحمدهادي ميرعبدالعظيمي

- دوهفته نامه‌ي «صبح سيرجان» به صاحب امتيازي و مدير مسوولي محمدحسن قاسمي

- ماهنامه‌ي «اخبار بين‌الملل ورزش» به صاحب امتيازي و مدير مسوولي آقاي فروزان زياداوراد

- ماهنامه‌ي «شبكه‌ي جهاني» به صاحب امتيازي «موسسه فرهنگي حاميم» و مدير مسوولي سيد مسعود نقيبي

- ماهنامه‌ي «توسعه‌ي كشاورزي» به صاحب امتيازي و مدير مسوولي نادر كاووسي

- ماهنامه‌ي «پيك سفر» به صاحب امتيازي و مدير مسوولي محمد حمزه‌زاده قلعه‌جوقي

- ماهنامه‌ي «پرسش» به صاحب امتيازي و مدير مسوولي محمدرضا جمالي

- فصلنامه‌ي «منير» به صاحب امتيازي و مدير مسوولي داود شايان.

 

تشكيل خانه خبرنگاران تبعيدى در پاريس

ايرنا: در يك اقدام بى سابقه در فرانسه، براى آن دسته از خبرنگاران كه از سوى كشورشان مورد غضب قرار گرفته و هم اكنون در فرانسه در حال تبعيد زندگى مى كنند خانه خبرنگاران ايجاد شد. به گزارش شبكه تلويزيونى الجزيره اين اقدام در راستاى كمك به خبرنگاران و روزنامه نگاران جهان و نيز اعلام همبستگى با آنان به شمار مى رود. خانه خبرنگاران كه توسط شهردارى پاريس ايجاد شده است داراى ۱۵ اتاق و يك سالن داراى تجهيزات رايانه اى و كتابخانه است، در يكى از اتاق هاى اين خانه يك خبرنگار تبعه هائيتى كه از تهديد به مرگ گروه هاى وابسته به «آريستيد» رئيس جمهورى سابق اين كشور به اينجا آمده است، زندگى مى كند. در اتاق ديگر اين خانه يك خبرنگار چينى كه همچنان به مخالفت با دولت متبوع خود ادامه مى دهد زندگى مى كند. براساس اين گزارش خانه خبرنگاران سالانه به ۶۰ خبرنگار خارجى كه از سوى سازمان خبرنگاران بدون مرز انتخاب مى شوند، اجازه سكونت مى دهد. مبتكران اين اقدام قصد دارند چنين خانه اى را در ساير كشورهاى اروپايى ايجاد كنند.

 

تجمع روزنامه نگاران در انجمن صنفى

جمعى از روزنامه نگاران ايرانى هفته آينده در اعتراض به محدوديت هاى شغلى خود و نگرانى از آينده مبهم روزنامه نگارى در محل انجمن صنفى روزنامه نگاران كشور تجمع مى كنند. اين گردهمايى در ادامه اعتراض به توقيف روزنامه وقايع اتفاقيه و توقف انتشار جمهوريت تشكيل مى شود. پيش از اين ۱۵۳ نفر از روزنامه نگاران كشور در نامه اى اعتراض خود را نسبت به دلايل دادگاه در توقيف روزنامه هاى مذكور اعلام كرده بودند. تعداد روزنامه نگاران معترض ديروز به ۲۱۰ نفر افزايش يافت. بر همين اساس اعضاى تحريريه روزنامه «وقايع اتفاقيه» اعلام كردند كه در تجمع هفته آينده كه روز و ساعت برگزارى آن متعاقباً از سوى انجمن صنفى روزنامه نگاران ايران به اطلاع مى رسد، حضور خواهند داشت. در حكم توقيف روزنامه «وقايع اتفاقيه» دليل اصلى توقيف روزنامه استفاده از اعضاى تحريريه روزنامه «ياس نو» و ديگر روزنامه هاى توقيف شده كشور اعلام شده است، كه با اين تفسير از قانون مطبوعات عملاً امكان فعاليت روزنامه نگاران فعال در روزنامه هاى توقيف شده غيرممكن شده و به اصول اصيل قانون اساسى خدشه جدى وارد مى شود.

 

/ 0 نظر / 11 بازدید