شرکت بيش از يک هزار نفر در مسابقه يازدهمين جشنواره مطبوعات

دبيراجرايي يازدهمين جشنواره مطبوعات گفت که يک هزار و۱۳۹ روزنامه نگار از سراسر کشور در يازدهمين جشنواره مطبوعات شرکت کردند.
    به گزارش روز شنبه ستاد خبرى جشنواره مطبوعات ، " بدرالسادات مفيدى" اظهار داشت : از ميان ۲۶ گرايش اعلام شده ، بخش مصاحبه با شرکت بيش از يکصد روزنامه نگار، بيشترين شرکت کنننده را داشته است .
    وى افزود : بخش هاى گزارش خبرى با۷۳ نفر، سرمقاله و يادداشت با۷۰ نفر و مقاله اجتماعي با۶۷ نفر به ترتيب بيشترين تعداد شرکت کننده را در ميان گرايش هاى ارايه شده ، دارا هستند.
    مفيدى گفت : همچنين رشته کودک و نوجوانان در گرايش هاى تصويرگرى، عکس و گرافيک با۱۰ نفر، کمترين تعداد شرکت کننده را داشته است .
    وى افزود : ازميان روزنامه نگاران شرکت کننده دريازدهمين جشنواره مطبوعات ، ۴۴۰ روزنامه نگار از نشريات محلي در جشنواره شرکت کرده اند.
    مفيدى اظهارداشت : کار داورى کميته هاى تخصصي پايان يافته و داوران نهايي نيز از سوم مردادماه بررسي آثار منتخب در کميته هاى تخصصي براى انتخاب آثار برتر مطبوعاتي را آغاز ميکنند.
    برندگان بخش هاى مختلف جشنواره امسال، همزمان با۱۷ مرداد، روز خبرنگار در تالار وحدت معرفي مي شوند.
اعتراض مجاهدين انقلاب به تعطيل نشريات منتقد

ايرنا: «محسن آرمين»، سخنگوى سازمان مجاهدين انقلاب اسلامى ايران كه درباره نتايج تازه ترين نشست شوراى مركزى سازمان مجاهدين انقلاب گفت وگو مى كرد با اشاره به تعطيلى و توقف روزنامه هاى «وقايع اتفاقيه» و «جمهوريت» و ماهنامه «آفتاب» افزود: «اين اتفاقات همزمان با دادگاه هاشم آقاجرى و زهرا كاظمى يعنى زمانى صورت مى گيرد كه انظار جهانيان به ايران دوخته شده و اين دو دادگاه از سوى دنيا به عنوان نمونه و ملاك قضاوت وضعيت حاكميت قانون، آزادى و حقوق بشر در ايران قرار گرفته است.» وى افزود: «تعطيلى مطبوعات به منظور جلوگيرى از انعكاس اخبار و وقايع، جز تحميل هزينه هنگفت بر كشور، نتيجه و دستاوردى ندارد، زيرا در عصر اطلاعات و با وجود وسايل ارتباط جمعى غيرقابل كنترل، نمى توان افكار عمومى داخل و خارج را از دريافت واقعيات محروم كرد.» آرمين افزود: «توقيف در شرايطى انجام مى شود كه كشور به تدريج در حال ورود به فضاى رقابت انتخابات رياست جمهورى قرار دارد و از اين جهت نيز قابل تحليل است.» سخنگوى سازمان مجاهدين انقلاب افزود: «اكنون بيش از شش سال از آغاز روند توقيف مطبوعات تحت عنوان «توقيف موقت» مى گذرد. به رغم گذشت اين مدت طولانى، جز موارد انگشت شمار، هيچ دادگاهى براى رسيدگى به پرونده نشريات توقيف شده تشكيل نشده است. صدها روزنامه نگار و كارمند مطبوعات توقيف شده و هزاران نفر از خانواده هاى ايشان گرفتار مشكلات اقتصادى و در انتظار رسيدگى به پرونده هاى مطبوعات توقيف شده، روزشمارى مى كنند. چرا بايد يك نشريه با ده ها كارمند و روزنامه نگار به مجرد اتهام يك نفر آن هم پيش از اثبات جرم در مرجع قضايى به سادگى توقيف شود و امنيت اقتصادى تعداد زيادى از شهروندان به خطر بيفتد؟» آرمين در عين حال گفت كه مشروح نظرات سازمان مجاهدين انقلاب در اين زمينه به صورت بيانيه اى منتشر خواهد شد.

/ 1 نظر / 14 بازدید
Iranian Writers

سلام به شما دوست عزيز . اميدوارم که هر کجا که هستيد خوب و خوش و مويد باشيد و در پناه آفريدگار . وب لاگ خوبی داريد و برای زحماتی که ميکشيد به شما خسته نباشيد ميگويم . اميد که وب لاگ شما بهتر از اينی که هست بشه . به ما هم اگه خواستی سری بزن و نظرتو هم بده .