استقلال خبرگزاري‌ها در بي طرفی آنهاست

خبرگزاري‌ها در دنيا بيشتر به سمت عمومي شدن گرايش پيدا كرده‌اند و ديگر خبرگزاري‌ها در اختيار دولت‌ها نيستند، در اين راستا بايد خبرگزاري‌هاي عمومي به وسيله‌ي يك هيات مديره‌ي منتخب نهادهاي جامعه اداره شوند و با بي طرفي، استقلال خود را حفظ كنند.
”دكتر كاظم معتمد نژاد” در گفت‌وگو با ايسنا،‌ اظهار داشت: خبرگزاري‌ها موسساتي هستند كه براي تامين اخبار مورد نياز مطبوعات و ساير وسايل ارتباط جمعي ايجاد شده‌اند.

ماهيت دوگانه وبلاگ ها
دات ـ براي وبلاگ تعاريف متعددي وجود دارد: يك دفتر خاطرات شخصي كه مرتبا روزآمد مي شود، قابليت دسترسي آزاد بر روي وب، ستون شخصي يك ستون نويس روزنامه، ليستي از لينكهاي متفاوت به چيزهاي ديگري بر روي وب ، آثار منتشر شده توسط وبلاگ نويس و يك وب سايت يا بخشي از يك وب سايت.
اين هم يك تعريف ديگركه مي گويد وبلاگ ها ماهيتي دوگانه دارند:
وبلاگ به مثابه گفتگو
وبلاگ به مثابه روزنامه نگاري

تكذيب سنديت وبلاگ روزنامه‌ي شرق

در پي راه‌اندازي وبلاگي با لوگوي روزنامه‌ي شرق با آدرس http://sharghblog.com/ ، دبير صفحه‌ي رسانه‌ي روزنامه‌ي شرق، گفت: راه‌اندازي وبلاگي با لوگوي روزنامه‌ي شرق و با مطالبي كه قبلا به چاپ رسيده، از سوي اعضاي اين روزنامه نيست و به نظر مي‌رسد راه‌اندازي آن بيشتر يك شيطنت باشد و نبايد به آن به چشم توطئه نگاه شود.
“محمد رهبر” در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اين مطلب، اظهار داشت: با توجه به اين مساله كه اين وبلاگ متعلق به روزنامه‌ي شرق نيست، اكنون در حال پيگيري اين قضيه هستيم؛ اما نظر به نبودن قوانين و مرجع مشخص در رابطه با جرايمي كه در اينترنت به وقوع مي‌پيوندند، نحوه‌ي پيگيري قضيه نيز پيچيدگي‌هاي خود را دارد.
وي، افزود: دلايل جالب راه‌اندازي اين وبلاگ نيز نبودن فضاي كافي در روزنامه براي چاپ برخي مطالب و همچنين آزمايشي بودن سايت ذكر شده است كه بر خلاف گفته‌ي نويسنده، مطالبي در سايت قرار گرفته كه قبلا در روزنامه به چاپ رسيده است.
گفتني است روز پنج شنبه‌٢٠ فروردين ماه، مطلبي با عنوان "روزنامه‌ي شرق وبلاگ ندارد" در روزنامه‌ي شرق به چاپ رسيده كه مسووليت اين روزنامه را در قبال اين وبلاگ سلب كرده است و گفته شده شرق جز سايت اينترنتي http://www.sharghnewspaper.com/ پايگاه اينترنتي ديگري براي مطالب خود ندارد

/ 0 نظر / 9 بازدید