روزنامه نگاري يعني اين!

در ژوئن جاري بانو «اوفرا بيكل» به خاطر كمك به انسان هاي بي ياور مدال ديگري كسب كرد. وي به عنوان روزنامه نگاري شهرت يافته كه همواره در تلاش براي نجات بي گناهان از اتهامات وارده است.
    «اوفرا» فارغ التحصيل دانشگاه پاريس، عمدتاً با تهيه فيلم هاي مستند و غالبا خبري و با تعقيب پروندهاي قضايي و تهيه گزارش از محتواي آنها و انتشارشان، تاكنون باعث بازبيني بسياري از پرونده ها و نجات ۱۱ بي گناه از زندان شده است. او مي گويد كه روزنامه نگاري يعني اين. >>>>>  
 صندوق حمايت از نويسندگان و روزنامه‌نگاران تأسيس شد

همايشي به مناسبت شكل‌گيري «انجمن روزنامه‌نگاران جوان» با حضور صحفي، معاون مطبوعاتي وزارت ارشاد و جمعي از روزنامه‌نگاران جوان نشريات و خبرگزاري‌ها در محل دائمي جشنواره مطبوعات برگزار شد.
    صحفي با اشاره به تاريخ پرفراز و نشيب مطبوعات در ايران، از چند سال اخير اين عرصه به خوبي ياد كرد و گفت: هيچ دوره‌اي از تاريخ مطبوعات ايران مانند اين دوره پررونق نبوده است. در اين دوره شاهد بيش از هزار و سيصد نشريه و بيش از 80 روزنامه در كشور هستيم».
    «بعد از دوم خرداد سال 76 مطبوعات ايران با استقبال فراوان و هجوم مهربانانه قشر جوان روزنامه‌نگار مواجه شد بدون اينكه زيرساخت‌هاي متناسب با چنين استقبالي ايجاد شود. صحفي اين را گفت و از روزنامه‌نگاران جوان نه براي نااميد كردن آنها بلكه براي مقاوم كردنشان در اين مسير، صبر و بردباري در برابر مشكلات اين عرصه را خواستار شد و قول كمك به اين انجمن نوپا را داد.
    وي همچنين با نكوهش رابطه كارگري و كارفرمايي كه در حال حاضر بين روزنامه‌نگاران و مسؤلانشان وجود دارد گفت: روزنامه‌نگاري يك شأن فرهنگي است كه نگاه كارگري به آن بسيار بد است و بايد قانوني براي شأن و استقلال حرفه‌اي روزنامه‌نگاران تأسيس شود.
    معاون مطبوعاتي وزارت ارشاد از تأسيس صندوق حمايت از نويسندگان، هنرمندان و روزنامه‌نگاران و كمك يك ميليارد توماني رئيس‌جمهوري به اين صندوق خبر داد و گفت: اميدوارم روزنامه‌نگاران اولين قشر استفاده‌كننده از اين صندوق باشند.
    وي همچنين با اشاره به تأسيس مجدد «خانه روزنامه‌نگاران جوان» افزود: خانه روزنامه‌نگاران جوان كه قبلاً به خاطر مشكلات و موانع حقوقي تعطيل شده بود با تلاش‌هاي ما مشكلاتش برطرف شد و اميدواريم اين اقدام راهي براي حل مشكلات روزنامه‌‌نگاران جوان باشد.
قتل سومين روزنامه نگار در يك شهر به دست قاچاقچيان

«فرانسيسكو اورتيز فرانكو» ۴۸ ساله سومين روزنامه نگار مكزيكي است كه در شهر «تي هوانا» نزديك مرز آمريكا به دست قاچاقچيان مواد مخدر كشته مي شود. دو روزنامه نگار قبلي خبرنگاران اينوستي گيتينگ هفته نامه «زتا» بودند كه درباره كارتل هاي قاچاق و توزيع مواد مخدر و روش مبارزه آنها با هم بر سر بازار فروش تحقيق مي كردند و نتيجه بررسي هاي عميق آنان در آن هفته نامه چاپ مي شد. قاچاقچيان اين بار نايب سردبير هفته نامه را كه در صدد يافتن خبرنگار ديگري از اين دست بود هدف قرار دادند.
    فرانكو بود كه خبرنگاران را مامور تعقيب و بررسي كار كارتل هاي مواد مخدر مي كرد و تا او زنده بود اعزام خبرنگار ادامه داشت. فرانكو ديروز كه فرزندان خردسالش را در خيابان به اتومبيل خود

/ 0 نظر / 12 بازدید