انتشار 27 نشريه تازه

هيات نظارت بر مطبوعات با انتشار 27 نشريه تازه موافقت كرده است كه 6 مورد از آنها روزنامه است.
 ايسنا به نقل از روابط عمومي معاونت امور مطبوعاتي و تبليغاتي وزارت ارشاد: مهرنوش جعفري با اعلام اين مطلب افزود: در جلسه‌ي ديروز هيات نظارت بر مطبوعات براي 6 روزنامه، 5 هفته‌نامه، يك دوهفته‌نامه، 7 ماهنامه و 8 فصلنامه مجوز انتشار صادر شده است.
به گفته‌ي وي، روزنامه‌هاي «اعتدال و توسعه» و «پول» به ترتيب، با صاحب‌امتيازي حزب اعتدال و توسعه و شركت ارتباطات نگاه شرق و مديرمسوولي كاظم جلالي و رضا اسماعيل اوره منتشر مي‌شوند.
اين هيات همچنين با انتشار روزنامه‌ «جهان صنعت» با صاحب‌امتيازي و مديرمسوولي محمدرضا سعدي؛ «هموطن سلام» با صاحب‌امتيازي و مديرمسوولي علي‌ آقامحمدي؛ «آرمان روابط عمومي» با صاحب‌امتيازي و مديرمسوولي هوشنگ سفيدي و «ابتكار» صاحب‌امتيازي و مديرمسوولي محمدعلي وكيلي موافقت كرد.
بنابراين گزارشها، هفته‌نامه «مشاركت جوانان» با صاحب‌امتيازي مجمع مشترك اسلامي جوانان و مدير مسوولي جعفر خداقلي‌زاده؛ «زن و اجتماع» با مديرمسوولي اكرم مژگان خبيصي؛ «پيك صنعت اصفهان» با مديرمسوولي محمد رضايي؛ «تپش» با مديرمسوولي مجتبي اعتماد مقدم و «بيت رايانه» با مديرمسوولي غلامحسين دانشمند به جمع خانواده هفته‌هاي كشور مي‌پيوندند.
بر همين اساس دو هفته‌نامه «نسيم كوير» نيز به صاحب‌امتيازي و مديرمسوولي محمدحسن ابراهيم‌آبادي منتشر مي‌شود.
گزارش اين روابط عمومي به نقل از مهرنوش جعفري افزوده است:
ماهنامه‌هاي «تسنيم؛ زمزمه؛ منشور توان؛ موليان؛ دنياي زنان؛ سرگذشت و ايما» نيز به ترتيب با صاحب امتيازي و مديرمسوولي محمدهادي خليلي بروجني، سيدمحسن فروتن، شهاب‌الدين فرخ‌يار، سونيا پوريامين شلماني، جمشيد مشايخي و شيوا ديبادين منتشر مي‌شود.
ماهنامه «زمزمه» با صاحب‌امتيازي كانون تربيت اسلامي و مديرمسوولي محمد رضايي نيز مجوز نشر گرفته است.
بر همين اساس با انتشار فصل‌نامه «رايانه معماري و ساختمان» با صاحب‌امتيازي و مديرمسوولي احمد زهادي، «مطالعات شرقي» با صاحب‌امتيازي و مديرمسوولي سيد موسي ديباج، «شكار» با صاحب‌امتيازي و مديرمسوولي حميدرضا ناطقي مزينان؛ و IRAN BAZAAR با صاحب‌امتيازي و مديرمسوولي اكبر پورميري موافقت شد.
هم‌چنين دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي مازندران به عنوان صاحب امتياز، فصل‌نامه «بهسازان محيط» را با مدير مسوولي ذبيح‌الله يوسفي، انجمن علمي بهداشت محيط ايران فصل‌نامه «بهداشت محيط» را با مدير مسوولي عليرضا مصداقي‌نيا، انجمن ايمونولوژي و آلرژي ايران فصل‌نامه «Gournal of Tmmunology Iranian» را با مديرمسوولي محمد وجگاني و دانشگاه شهيد بهشتي نيز فصل‌نامه «آيينه معرفت» را با مدير مسوولي حسن سعيدي به علاقه‌مندان خود عرضه خواهند كرد.

 نعيمي‌پور در دادگاه: تا حد اعدام هم پاي مواضع روزنامه خواهم ايستاد
محاكمه‌ي «ياس نو» در حالي برگزار شد كه رييس دادگاه از ارجاع پرونده‌اي با قرار مجرميت جديد از سوي دادسرا به اين شعبه خبر داد و اعلام كرد كه از دو هفته‌ي ديگر به اتهامات جديد اين روزنامه توامان با موارد قبلي رسيدگي مي‌شود.
به گزارش خبرنگار حقوقي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) از شعبه‌ي ‌٧٦ دادگاه كيفري، مديرمسوول «ياس نو» در كنار وكيل مدافعش در جلسه‌ي محاكمه حاضر شد و نسبت به اتهامات نماينده‌ي دادستان از خود دفاع كرد اما به خاطر كمبود وقت، ادامه‌ي رسيدگي به شكايات به دو هفته‌ي بعد يعني اول دي‌ماه موكول شد. اين در حالي است كه وكيل مدافع روزنامه براي رفع بعضي ابهامات پرونده و استعلام‌هاي مورد درخواست در دادگاه از جمله از سوي مدعي‌العموم فرصت يك ماهه جهت تشكيل جلسه‌ي بعدي درخواست كرد. >>>>>>>>
جامعه اطلاعاتي،بيم ها و اميدها!

بنيامين صدر: همايش عالي جامعه اطلاعاتي با حضور سران كشورهاي جهان در حالي هفته آينده در ژنو برگزار مي شود كه كشورهاي مختلف جهان با تهيه پيش نويس ها سعي در ابراز دغدغه ها و خواست هاي خود از جامعه جديد اطلاعاتي را دارند.در واقع تحول اساسي در «گردش حجم اطلاعات»، و ورود به «جامعه اطلاعاتي» و «حق دسترسي برابر و آزاد به اطلاعات»، مهم ترين موضوع هايي است كه طي سال هاي اخير در بيشتر كشورهاي جهان مطرح بوده است و كشورها مي كوشند راهكارهاي پيشنهادهاي خود را در قالب «اعلاميه اصول جامعه اطلاعاتي جهاني» در اجلاس ژنو بگنجانند.

با نگاه به تحولات جديد جهاني در زمينه اطلاعات، جوامع آزاد و جوامع بسته، امروز با توان دسترسي به اطلاعات تعريف مي شوند، به گونه اي كه از «كشورهاي پيشرفته و آزاد» به عنوان «توليدكننده» و از جوامعي كه به نوعي از وجود ساختارهاي غيردموكراتيك رنج مي برند، با عنوان «مصرف كننده» اطلاعات ياد مي شود.در اين بين هر چند كه از يك سو دسترسي به اطلاعات آسان شده است، اما از سوي ديگر در اختيار داشتن اطلاعات به عواملي همچون توان اقتصادي مناسب و آزادي براي استفاده از اطلاعات موجود در هر كشور بستگي دارد. >>>>>>>>>>

/ 1 نظر / 9 بازدید

salam be maa ham sar bezanin