در اعتراض به توقيف مطبوعات: فعالان سياسي و مطبوعاتي روزه مي‌گيرند

ايسنا - تعدادي از فعالان سياسي و مطبوعاتي در اطلاعيه‌اي با اعتراض به آنچه آن را تداوم اقدامات غيرقانوني برخي از مسوولان قضايي به ويژه دادستاني تهران عليه آزادي قلم و بيان ناميده‌اند، اعلام كرده‌اند كه به منظور اعتراض به توقيف و توقف مطبوعات و نشريات سراسري يا منطقه‌اي، روز سه‌شنبه 10 شهريور، روزه سياسي مي‌گيرند.

هفتم شهريور، تجمع خبرنگاران در مقابل دفتر سازمان ملل

هفتم شهريور خبرنگاران ايراني براي اعتراض به دستگيري خبرنگار ايراني خبرگزاري ايرنا در عراق در مقابل دفتر سازمان ملل در تهران تجمع مي كنند.  
به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس، كميته ويژه خبرنگاران پارلماني براي پيگيري آزادي خبرنگار بازداشت شده ايراني در عراق اعلام كرد: خبرنگاران تمامي رسانه‌ها شنبه آينده در اعتراض به تداوم بازداشت مصطفي دربان و همكاران وي در عراق با حضور اعضاي خانواده اين خبرنگار در مقابل دفتر سازمان ملل متحد در تهران تجمع اعتراض آميز برگزار مي‌كنند.
    قرار است در اين تجمع، نامه خبرنگاران ايراني خطاب به دبيران كل سازمان ملل متحد در اعتراض به بازداشت خبرنگار ايرنا و ايجاد محدوديت در اطلاع رساني از اوضاع عراق و برخورد شبهه آميز دولت موقت عراق قرائت و به نماينده سازمان ملل در تهران تسليم شود.
    يكي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي نيز در اين تجمع به ايراد سخن خواهد پرداخت.
    درخواست مجوز اين تجمع از سوي كميته ويژه خبرنگاران پارلماني تقديم معاون سياسي امنيتي استانداري تهران شده است.

/ 0 نظر / 11 بازدید