خبرنگاران فاقد کارت خبرنگاری

 به نظر مي‌رسد در روزنامه‌نگاري سايبر با روزنامه نگاراني مواجه هستيم كه فاقد كارت خبرنگاري هستند كه همان پديده‌ي وبلاگ است كه سبب شده سازماني خارج از نهادهاي روزنامه‌هاي ما شكل بگيرند.
ايسنا، ”دكتر يونس شكر خواه” در نشست آينده‌ي روزنامه‌نگاري در محل نمايشگاه مطبوعات به نكاتي درباره‌ي روزنامه‌نگاري سايبر اشاره كرد و اظهار داشت: حضور مخاطب در روزنامه‌نگاري سايبر به مراتب قوي‌تر از روزنامه‌هاي كلاسيك است؛ چرا كه در روزنامه‌هاي كلاسيك با اختصاص دادن ستوني به مخاطبان فقط به بازتاب ظاهري مشكلات مخاطبات مي‌پردازند، اما در فضاي سايبر مخاطب مي‌تواند تعامل دو طرفه‌اي ايجاد كند و در محتواي برنامه‌هاي رسانه‌ي مد نظرش نقش داشته باشد و فضاي گفتماني دو سويه‌يي برقرار مي‌شود.
دكتر شكر خواه، در پايان تصريح كرد: تكنيك‌هاي روزنامه‌نگاري كلاسيك را نمي‌شود با محيط سايبر مقايسه كرد، چرا كه روزنامه‌نگاري سايبر شكل خاص و پيچيدگي‌هاي خود را مي‌طلبد كه بدون شناخت از فضا نمي‌توان وارد آن شد.

اگر عدالت يكسان براي روزنامه‌ها در نظر گرفته شود؟

روزنامه‌نگاري سايبر، فضاي كاملا مشخصي را براي برقراري عدالت در حرفه‌ي روزنامه‌نگاري فراهم مي‌كند، در نتيجه اگر عدالت يكسان براي روزنامه‌ها در نظر گرفته شود، اين رسانه‌ها مي‌توانند به آساني امكانات بالقوه را به بالفعل تبديل كنند.
به گزارش خبرنگار سرويس ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، ”دكتر محمد سلطاني‌فر” در نشست آينده‌ي روزنامه‌نگاري در محل نمايشگاه مطبوعات به بررسي جايگاه روزنامه‌نگاري سايبر پرداخت و اظهار داشت: در روزنامه‌نگاري سنتي و سايبر جايگاه مخاطب تغيير مي‌كند و ارتباط با مخاطب به شكل دو طرفه و تعاملي برقرار مي‌شود، همچنين بعد زمان و مكان از ميان مي‌رود و مشكلات چاپ و تيراژ و ديگر مسائل كه روزنامه‌نگاري سنتي به آن مواجه است، رفع مي‌شود.

/ 1 نظر / 11 بازدید
سعید

با سلام ...نخستين باری است که از وبلاگ شما ديدن می کنم...لينک شما را در وبلاگ روابط عمومی ديدم...وبلاگ جالبی دارید...نوشته هایتان را سر فرصت مطالعه می کنم...موفق و پيروز باشيد