ركوردي در تاريخ مطبوعات!

معاون امور مطبوعاتي و تبليغاتي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: در آخرين جلسه هيات نظارت بر مطبوعات، نسبت به يك جهش قابل ملاحظه در تاريخ فعاليت‌هاي اين هيات نسبت به صدور 161 مجوز جديد اقدام كرديم و اين ركوردي در تاريخ مطبوعات است.
    به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، سيد محمدصحفي، موارد 161 مجوز صادر شده در آخرين جلسه هيات نظارت بر مطبوعات را اين گونه برشمرد؛ 2 روزنامه، 28 هفته‌نامه و دو هفته ‌نامه، 70 ماهنامه،51 فصلنامه‌ي علمي پژوهشي، 10 دو فصلنامه يا سالنامه.
    وي افزود: در طول سال 1382 مجموعا تعداد مجوزهايي كه براي نشريات صادر شده 740 مورد بوده كه استثنائي بين‌ ادوار گذشته به حساب مي‌آيد و نشان دهنده رشد 40 درصدي نسبت به سال پيش از آن و رشدي 50 درصدي نسبت به قبل از سال 81 است و اين مورد، افق روشني براي فعاليت مطبوعاتي و توسعه كمي مطبوعات به شمار مي‌رود و شروع خوبي براي يك فعاليت سامان يافته مطبوعاتي در سال آينده است. >>>>>>>>

مطبوعات راه رفتن بر روي طناب را ياد گرفته‌اند

يك حقوقدان و مدرس دانشگاه با تشريح وضعيت حقوقي مطبوعات در كشور عنوان كرد كه قوانين فعلي موجب شده‌اند قلم نويسندگان مستقل مطبوعاتي بسته شود.
نعمت احمدي به خبرنگار ايسنا گفت: تغييراتي در عرصه‌ي مطبوعات و رويه‌ي قضايي مقابل آن نسبت به سال‌هاي گذشته ديده مي‌شود كه ناشي از تغييرات حوزه‌ي روزنامه‌نگاري است اما از باب قانون‌گذاري هيچ تغييري در اين زمينه رخ نداده است.
كار در مطبوعات شبيه راه رفتن بر زمين پر از مين!

جامعه‌ي بدون صدا و مطبوعات به اتاق بدون پنجره‌اي شبيه است كه هر لحظه احتمال دارد حالت خفگي و انفجاري رخ دهد.
الياس حضرتي، رييس فراكسيون همبستگي مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با ايسنا، در مورد فعاليت مطبوعات در سال 82 اظهار داشت: مطبوعات بعد از انقلاب فراز و نشيب‌هاي تندي داشتند. اوايل انقلاب آزادي نسبتا وسيع داشتند و با شروع جنگ به خاطر كم ظرفيتي و كم تجربگي و گاها حركت‌هاي ضد انقلابي، محدوديتي در مطبوعات ايجاد شد و بعد از جنگ شاهد رشد مختصري در مطبوعات بوديم.
وي افزود: اصلي‌ترين ميدان مانور و شكوفايي مطبوعات بعد از دوم خرداد 76 كه روزنامه‌هاي بي‌نظير به لحاظ محتوا و شكل و شمايل و طراحي وارد ميدان شدند را شاهد بوديم و متاسفانه باز اين بار هم كم ظرفيتي حاكمان، به خاطر برخوردهاي گاها نپخته‌ي مطبوعات كه تناسبي با شرايط سياسي و فرهنگي نداشت، دست به دست هم داد، و شاهد تعطيلي روزنامه‌ها شديم.

”طبرستان“ توقيف شد
بازپرس شعبه‌ي سوم دادسراي كاركنان دولت و رسانه‌ها در نامه‌اي به مسجدجامعي، توقيف موقت هفته‌نامه «طبرستان» را اعلام كرد.
به گزارش ايسنا، قدمي، بازپرس شعبه‌ي 3 دادسراي كاركنان دولت و رسانه‌ها طي نامه‌اي به وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي آورده است: «در پي اعلام شكايت از مديرمسوول هفته نامه «طبرستان» دائر به توهين به مقدسات - تبليغ عليه نظام، انتشار مطالب خلاف عفت
عمومي و غيره مشعر به اينكه در شماره 51 اين هفته نامه مطالبي سراسر توهين آميز و سخيف توام با نسبت‌هاي ناروا با بهره‌گيري از تمثيل‌هاي غيرواقع پرداخته و با استخدام كلمات بسيار زشت و هتاكانه از قبيل پنجه تيز قدرت طلب - خودنما - عاملين خشونت، سركوب و خفقان سياسي، زير پاگذاشتن حقوق گله گوسفندان، جانور مزاحم، آحاد ملت رشيد ميهن اسلامي را به گله گوسفند تشبيه نموده است و با درج مطالبي تحت عنوان نگاهي به زندگي خصوصي محمدرضا شاه پهلوي به درج مطالب خلاف عفت عمومي و اشاعه منكرات و تبليغ عليه نظام مقدس جمهوري اسلامي پرداخته است.
/ 0 نظر / 15 بازدید