اعتراض وبلاگ نويسان

مؤسسه نشنال جئوگرافيک (National Geographic ) که از اعتباري جهاني در دانش جغرافيا برخوردار است در اطلس تازه جهان که منتشر کرده، در کنار نام «خليج فارس» از نام مجعول «خليج عربي» استفاده کرده است  که موجب اعتراضاتي نسبت به اين عمل در بين ايرانيان و بخصوص جامعه وبلاگنويسان شده است. بر همين اساس پرشين بلاگ به عنوان بزرگترين سرويس دهنده وبلاگ فارسي،  وظيفه خود دانست  اقدامي رسمي در جهت هماهنگي و اعلام اعتراض به اين امر نمايد. در همين راستا توماری اعتراض آميز خطاب به مؤسسه مذکور به زبان فارسي و انگليسي  در اختيار عموم قرار داده شده که هر ايراني در هر جاي دنيا مي تواند با امضاي آن اعتراض خود را به اين تحريف تاريخي اعلام نمايد.

 تا کنون جمع کثيري از ايرانيان اين اعتراض نامه را امضاء کرده اند و با گسترش اين اعتراضها اميد است که مؤسسه مذکور اقدام به تصحيح اين عمل خود نمايد.

از شما ايراني عزيز در هر کجاي اين کره خاکي که هستيد، خواهش مي کنيم با امضاي اعتراض نامه مذکور، در اين امر ما را همراهي کنيد. هر آنچه درباره نام مجعول الخليج العربی يا Arabian Gulf لازم است بدانيد در آدرس http://arabian-gulf.org  موجود است.

/ 0 نظر / 16 بازدید