افتتاح نخستين نمايشگاه مطبوعات اسلامي

همزمان با روز ميلاد حضرت امام علي ابن موسي‌الرضا(ع)، نخستين نمايشگاه مطبوعات اسلامي افتتاح شد.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

به گزارش ايسنا، دكتر حق‌شناس معاون امور مجلس و هماهنگي استان‌ها در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي طي سخناني در اين مراسم گفت: از استان قم به عنوان بزرگترين پايگاه مطالعات و تحقيقات ديني بيش از صد نشريه ديده مي‌شود، حدود 50 نشريه نيز از ساير استانها وجود دارد،‌ اينها در مجموع اخبار خوبي است اما طبيعي است كه بايد كارها پيش از پيش‌ بهتر شود.

 

ايران و مقام سوم وبلاگ هاي جهان!

 

جام جم آنلاين : وبلاگ هاي فارسي زبان پس از وبلاگ هاي انگليسي و پرتغالي زبان ، از لحاظ تعداد مقام سوم را در ميان وبلاگ هاي جهان دارا مي باشند.

سايت اينترنتي NITLE Blog Census در تازه ترين آماري كه درباره تعداد وبلاگهاي فعال در سراسر جهان ارائه كرده با ترسيم نمودار دقيقي از وبلاگ ها ، وبلاگ هاي فارسي زبان را با تعداد 55855 بلاگ در مكان سوم نشان داده است.

در آمار ارائه شده از سوي اين سايت تعداد وبلاگ هاي انگليسي زبان در سراسر جهان يك ميليون و چهل و دو هزار و دويست و نه صفحه مي باشد و تعداد بلاگ هاي پرتغالي زبان نيز كه در مكان دوم قرار دارند بالغ بر 74562 هزار صفحه مي باشند.

در اين آمار كه به گفته مسئولين سايت مذكور در تهيه آن از روش هاي علمي و دقيق لگاريتمي استفاده شده است وبلاگ هاي لهستاني ، فرانسوي ، اسپانيايي ، آلماني ، ايتاليايي و چيني زبان به ترتيب در مكان هاي چهارم تا نهم قرار دارند.

قتل ۳۶ روزنامه نگار در سراسر جهان

 

جام جم آنلاين : كميته حمايت از روزنامه نگاران (cpj) روز جمعه 2 ژانويه اعلام كرد: در سال 2003 ميلادي در سراسر جهان 36 روزنامه نگار به قتل رسيدند كه 13 نفر از آنها تنها در عراق كشته شدند.

به گزارش راديو بين المللي فرانسه ، آن كوپر مدير (cpj) اعلام كرد ، در سال 2003 ميلادي 13 خبرنگار ازكل 36 خبرنگاري كه در جهان كشته شدند ، در جريان جنگ عراق جان خود را از دست دادند.

در عين حال 6 خبرنگار نيز در جريان پوشش جنگ عراق به دليل بيماري يا سوانح رانندگي جان باخته اند.

خانم آن كوپر تاكيد كرد: از 8 سال پيش تاكنون اين بيشترين تعداد خبرنگاري است كه تنها در عرض يك سال در يك كشور كشته مي شوند

/ 1 نظر / 7 بازدید
hossein

سلام آقای شکیب ... لطفا یه سری هم به ما بزنید... ما یه وبلاگ خبری در مورد قزوین راه انداخته ایم...نظرتون برای ما مهمه...