۸۳ خبرنگار در سال ۲۰۰۳ ميلادي كشته شدند

ايرنا: فدراسيون بين المللي روزنامه نگاران روز دوشنبه با انتشار گزارش سالانه خود درباره وضعيت روزنامه نگاران در جهان اعلام كرد كه در سال ۲۰۰۳ ميلادي ۸۳ روزنامه نگار در جهان كشته شده اند. «آيدان وايت» دبيركل فدراسيون بين المللي روزنامه نگاران با انتشار اين گزارش براي مطبوعات گفت: «سال ۲۰۰۳ سالي غم انگيز براي روزنامه نگاران بود و شرايط روزنامه نگاران روبه وخامت دارد.» در اين گزارش با يادآوري اين كه تلفات روزنامه نگاران در سال ۲۰۰۳ نسبت به سال قبل از آن ۱۳ مورد افزايش داشته، خاطرنشان شده است كه جنگ عراق جان ۱۸ تن از كاركنان مطبوعاتي را گرفته و ۲ تن ديگر نيز هنوز مفقود هستند.
موقعيتهای طلائی برای عکاسان مطبوعاتی

امروز تازه از فيزيو تراپی خارج شده بودم که موبايلم زنگ زد.
... شما هستيد. گفتم بفرمائيد. گفت از نشريه داخلی انجمن عکاسان مطبوعات تماس می گيرم و می خواستم نظر شما در مورد وضع عکاسی در نشريات داخلی را در مقايسه با نشريات خارجی بدانم.
جواب دادم : اشکال کار از جانب کسانی است که در مقام تصميم گيری برای چاپ عکسها قرار دارند و شناخت کافی در مورد عکس و کاربرد آن در مطبوعات را نمی شناسند.
البته هستند کسانی که البته تعدادشان از انگشتان يک دست کمتر است و می دانند چکاره اند. که در قياس با کل جامعه مطبوعاتی ما ۵٪ هم نمی شوند.
عکاسان ما اکنون به نظر من در يکی از موقعيتهای طلائی کار مطبوعاتی خود قرار دارند و کار خود را به نحو احسن انجام می دهند عليرغم تمام رنج هايی که متحمل می شوند و آنهم عمده اش از جانب همان افراد يست که ذکر کردم. >>>>>>

/ 1 نظر / 8 بازدید

salam be maa ham sar bezanin