75 درصد الماني هاي بالاي 14 سال هر روز زوزنامه مي خوانند

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

جام جم آنلاين نوشت: فدراسيون ناشران روزنامه هاي آلمان موسوم به (BDZV) در يك ابتكار نمادين جزوه اي را منتشر كرده است كه 365 دليل براي روزنامه خواندن در آن ديده مي شود.
اقدام فدراسيون ناشران روزنامه هاي آلماني به منظور تشويق هرچه بيشتر جوانان به خواندن روزنامه صورت مي گيرد.
اين در خاليست كه بر اساس آمار مستند ارائه شده توسط اين فدراسيون 75 درصد از الماني هاي بالاي 14 سال معمولاً هر روز زوزنامه مي خوانند. اين رقم در بين سياستمداران آلماني به بالاتر از نود درصد مي رسد.

و اما ما براي روزنامه خوان شدن مردممان چه كرده ايم؟

  وبلاگها در کلاسهاي درس

در بهار گذشته پس از آنکه دانش آموزان سال دوم دبستان مدرسه Marisa L.Dudiak  از يک گردش علمي تفريحي بازگشتند، بسيار مشتاق بودند تا در مورد يافته هاي جديدشان با هم بحث و گفتگو کنند. اما معلم آنها دست به ابتکار جديدي زد و به جاي آنکه يک ساعت از وقت کلاس را به بحث و گفتگو اختصاص دهد از دانش آموزان خواست تا وارد وبلاگ هاي اختصاصي کلاس خود شوند و مطالب و نظرات خود را در آنجا بنويسند.

به گزارش بخش خبر تراشه به نقل از هموطن سلام، اين دانش آموزان هم مجموعه متنوعي را در مورد تجربه هاي جديدي که در مزرعه کسب کرده بودند به صورت دست و پا شکسته در وبلاگ مشترک خود ثبت کردند. اقدامي که از نظر معلم آنها بسيار مفيدتر و موثرتر از بحث شفاهي کلاسي بود.

وبلاگهاي درسي که استفاده از آنها حدوداً يک سال است در برخي مدارس آمريکا متداول شده، به نحوي روزافزودن در ميان معلمان مدارس ابتدايي و متوسطه محبوبيت کسب مي کنند و امروزه از آنها براي بحث و تبادل نظر در مورد هر موضوعي استفاده مي شود. به عنوان مثال دانش آموزان در وبلاگهاي مشترک کلاسشان در مورد مشکلات خود براي حل يک مساله رياضي مطالبي را مي نويسند و آنگاه ديگر دانش آموزان روش حل آن مساله را براي ديگران شرح مي دهند >>>>>>.

/ 1 نظر / 13 بازدید